SEJDLAR, 4 st. Dekor insprerad av Transatlantic Göteborgs rutter, Reijmyre, 1900-tal.

365831. SEJDLAR, 4 st. Dekor insprerad av Transatlantic Göteborgs rutter, Reijmyre, 1900-tal.

"Sejdlar tillverkade enligt en 2500-årig metod uppfunnen av Fenicierna,..Dekoren komponerad som en rapsodi på folk i de länder som Transatlantic trafikerar, enligt medföljande beskrivning
Sejdlarnas höjd 14 cm
Medföljer gör tillhörande förpackning.

Förpackning med slitage, glasen utan anmärkning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sejdlarnas höjd 14 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 287