YTTERFODER, ett par, flintgods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1930-tal.

365818. YTTERFODER, ett par, flintgods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1930-tal.

Ytterfoder på fot med blå dekor mot vit botten
Övre diameter 20, höjd 14 cm.

Krackelering samt viss missfärgning på ena ytterfodrets insida, nyansskillnad på dekoren på paret.

Gör en kostnadsfri värdering!

Övre diameter 20, höjd 14 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 718