365818. YTTERFODER, ett par, flintgods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1930-tal.
Ytterfoder på fot med blå dekor mot vit botten
Övre diameter 20, höjd 14 cm.
Krackelering samt viss missfärgning på ena ytterfodrets insida, nyansskillnad på dekoren på paret.