TERRIN, med lock, på fat, tenn, rokokostil, stämplad Paris, 1900-tal.

365477. TERRIN, med lock, på fat, tenn, rokokostil, stämplad Paris, 1900-tal.

Lock krönt av rosor. Fatets mått ca 35 x 30,5 cm.

Slitage, repor och sprickor, gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 726