365196. GUSTAF RYDBERG. Skånskt landskap, olja på pannå, signerad G R.
Mått: 13x24 cm
A tergo påskrift: "målad af Hofmålaren Gustaf Rydberg på 1 time och 10 minuter i närheten af Löjtnant J Hagdahl och undertecknad den 29 november 1977 Fr Engelblom"
Mått: 13x24 cm