365177. OLJEMÅLNING 19TH CENTURY BETECKNAR C. ROTTMANN.
Liten oljemålning, italienskt landskap med Vesuvius utan ram, inskrivet C. Rottmann längst ner till höger. 26 x 39 cm.
Tecken på slitage, liten riva samt förlust av färg och repor i färgskiktet.