Lampbord, rokokostil, mahogny. Höjd 58 cm. Piedestal, förgylld med skiva av marmor. Höjd 56 cm. Piedestal, keramik, kolonnformad. Höjd 76 cm.
Bruksslitage, piedestalen något sned.