VASER, 2 st. Glas, Bertil Vallien, Kosta Boda, signerade.

364857. VASER, 2 st. Glas, Bertil Vallien, Kosta Boda, signerade.

Vas, längd 15, höjd 11 cm. Signerad "Kosta Boda, artist coll, B Vallien, 48532"
Vas, höjd 6,5 cm, signerad "Boda B Vallien".

Två "hål", i dekoren på vasen från Artist coll, från tillverkning, i övrigt smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 159