VAS, Sven Palmqvist, Orrefors, signerad, KARAFF "fyllefisk" samt GRIS, glas.

364641. VAS, Sven Palmqvist, Orrefors, signerad, KARAFF "fyllefisk" samt GRIS, glas.

Vas, Sven Palmqvist, signerad (otydligt), höjd 22 cm.
Karaff i form av fisk längd 27 cm.
Figurin i form av gris längd 15 cm.

Vas med repor och märken, karaff slitage propphalsens kant, gris skada på knorr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 746