SKÅL "California" Carl-Harry Stålhane, YTTERFODER Ewald Dahlskog samt VAS, "Cararra" Gustavsberg.

36442. SKÅL "California" Carl-Harry Stålhane, YTTERFODER Ewald Dahlskog samt VAS, "Cararra" Gustavsberg.

Skål California, längd ca 53 cm.
Ytterfoder Dahlskog, diameter 16, höjd 13,5 cm.
Vas Cararra, höjd ca 20 cm.

Vas Cararra med slitage, krackelyrer, märken.
Ytterfoder Dahlskog med slitage.
Skål California med repor, mindre tillverkningsdefekt inuti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas Cararra, höjd ca 20 cm.

Antal besök: 2 191