PARTI KERAMIK, 4 delar, Rörstrand, Gustavsberg.

36434. PARTI KERAMIK, 4 delar, Rörstrand, Gustavsberg.

Kanna, "Silur" Stig Lindberg, Gustavsberg, höjd 14 cm.
Kanna, "California", Carl Harry Stålhane, Rörstrand, höjd 17,5 cm.
Skål, Olle Alberius, Rörstrand, diameter ca 22, höjd ca 7 cm.
Tekanna, "Blå Eld" (röd kulör), Hertha Bengtsson, Rörstrand, höjd 18,5 cm.

Brukslitage, tekanna med nagg vid lockmynning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 559