PLUNTOR, 2 st, glas, troligen Cedersbergs glasbruk, 1800-tal.

364299. PLUNTOR, 2 st, glas, troligen Cedersbergs glasbruk, 1800-tal.

Kasad dekor med blomma samt årtal 1825 och 1847.
höjd 18,5 - 20 cm. Gröntonat glas.

Slitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, repor.

Antal besök: 1 116