364039. DIVERSE TEKNISKA INSTRUMENT, 8 delar, 1900-tal.
Partiet innehåller olika tekniska instrument, bland annat Polar Planimeter, passare.
Längd schatull Polar Planimeter, ca 30 cm.
Slitage, skador, delar saknas. Ett schatull med omfattande skador.