TENNFAT, Carl Eric Ahnström, Växjö, 1800-talets andra hälft.

363987. TENNFAT, Carl Eric Ahnström, Växjö, 1800-talets andra hälft.

Diam 32, Höjd 6 cm.
Vikt 887 g.
C E Ahnström var mästare i Växjö 1845-1861 (-1876).

Ålders- och bruksslitage.
Brämet med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diam 32, Höjd 6 cm.
Vikt 887 g.

Ålders- och bruksslitage.
Brämet med sprickor.

Antal besök: 1 216