FICKUR samt KLOCKEDJA, 14k guld, urverk Waltham, boett Elgin Giant.

363371. FICKUR samt KLOCKEDJA, 14k guld, urverk Waltham, boett Elgin Giant.

Fickur, urverk samt urtavla märkt Waltham, A.W.W Co Waltham U.S 23980527. Ankargång.
Boett av 14k guld märkt Elgin Giant Watch Case Co 297885. Yttre diameter ca 44 mm. Total vikt ca 63 gram.

Kedja stämplad "14k Landin 1923", längd ca 33,5 cm. Vikt ca 11,1 gram.

Slitage, slitage, gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, slitage, gravyr.

Antal besök: 2 350