AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN. Skulptur. Liggande ko, snidat trä, signerad med enradig stämpel.

363346. AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN. Skulptur. Liggande ko, snidat trä, signerad med enradig stämpel.

Den enradiga stämpeln användes under Döderhultarens tidigare produktion.
Längd ca 20 cm, höjd 13 cm.

Åldersslitage. möjligen smärre avslag på öronen och ett horn.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 20 cm, höjd 13 cm.

Antal besök: 3 347