VAS och SKÅL, "Tona" Bengt Orup, Johansfors, 1957.

363312. VAS och SKÅL, "Tona" Bengt Orup, Johansfors, 1957.

Gröntonat glas.Vas, höjd 38,5 cm.
Skål, höjd 10, diameter 26 cm. Signerad Orup, Johansfors.

Slitage, repor på skål och vas, gravering i botten på skålen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 222