363151. VITRINSKÅP, mörkbonad ek, 1900-tal.
Skurna detaljer. Två delar. Övre delen med två lösa hyllplan invändigt. Nedre delen med tre lådor.
Längd 110 cm.
Bredd 36 cm.
Totalhöjd 228 cm.
Bruksslitage, fläckar, smärre skador, senare klädsel på hyllplan.