PENTI SARPANEVA. BRONS DESIGNER RING signerad PENTI SARPANEVA FINLAND dekor krysantemum blommar.

363111. PENTI SARPANEVA. BRONS DESIGNER RING signerad PENTI SARPANEVA FINLAND dekor krysantemum blommar.

Ringen är inställd med en stor öppning krysantemum blomma. Det breda ringbandet är öppet längst ner för att göra det lättare att ändra storlek. Stämplad inuti ”Bronze, Finland, P. Sarpaneva”.
ringstorlek som för närvarande är inställd på 57 = innerdiameter 20 mm,
Ringhuvud 23,8 x 20,7 mm, vikt 9,09 gram.

Mycket fint skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mycket fint skick.

Inter-Arte
Antal besök: 1 723