GLAS, 2 delar, vas och karaff, bl a Pukeberg, 1900-tal.

362839. GLAS, 2 delar, vas och karaff, bl a Pukeberg, 1900-tal.

Vas; Diam 16,5, Höjd 25,5 cm.
Karaff; Höjd 25 cm, propp medföljer. Signerad "Nyb"; Lennart Nyblom och Helena Nyblom för Pukeberg, 1910-talet.

Bruksslitage.
Karaffen med smärre avlagring i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas; Diam 16,5, Höjd 25,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 326