GOLVUR med gök, träfodral, blått med bemålning, 1800-tal.

362666. GOLVUR med gök, träfodral, blått med bemålning, 1800-tal.

Gökens ljud från två luftbäljar.
Höjd 231 cm.
Två lod.

Färgbortfall, slitage och maskäten.
Glaset sprucket.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 231 cm.
Två lod.

Glaset sprucket.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 598