KERAMIK och GLAS, 13 delar, bl.a. Gefle, Rörstrand, Kosta, Perstorp.

36253. KERAMIK och GLAS, 13 delar, bl.a. Gefle, Rörstrand, Kosta, Perstorp.

Urna med hänklar, fajans, Spanien, 1900-tal, höjd ca 39 cm.
Vas, Bertil Vallien, osign, höjd ca 23 cm.
Skål med fat, glas, blom och bladdekor.
Bläckhorn, Louise Adelborg, Rörstrand.
Vas, I Claesson, Rörstrand.
Skål, 6 asseitter, "Röd Rubin", Arthur Percy, Gefle.
Fat, isolit och silver, Perstorp.

Bruksslitage. Vas, Claesson, krakelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, I Claesson, Rörstrand.

Antal besök: 988