Urna med hänklar, fajans, Spanien, 1900-tal, höjd ca 39 cm.
Vas, Bertil Vallien, osign, höjd ca 23 cm.
Skål med fat, glas, blom och bladdekor.
Bläckhorn, Louise Adelborg, Rörstrand.
Vas, I Claesson, Rörstrand.
Skål, 6 asseitter, "Röd Rubin", Arthur Percy, Gefle.
Fat, isolit och silver, Perstorp.
Bruksslitage. Vas, Claesson, krakelyr.
Vas, I Claesson, Rörstrand.