362527. TRIPLEXPENDELN, "Triplex", Johan-Petter Johansson, ASEA, 1900-talets mitt.
Lackerad metall. Ställbar arm. För vägg eller bordsmontering. Maxlängd ca 155 cm.
Slitage. Färgbortfall. Mindre buckor. Mindre rostangrepp. Kärvar i några leder. Ej funktionstestad.