KAFFESERVIS, 25 delar, porslin, Sylvia, Rörstrand, 1900-tal.

362473. KAFFESERVIS, 25 delar, porslin, Sylvia, Rörstrand, 1900-tal.

8 Kaffekoppar, höjd 6,5 cm
13 Kaffefat, diameter 13,5 cm
5 Assietter, diameter ca 17,5 cm.

Två koppar med nagg.
En kopp med spricka.
Tre kaffefat med nagg.
Ålders samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 Kaffekoppar, höjd 6,5 cm
13 Kaffefat, diameter 13,5 cm

Två koppar med nagg.
En kopp med spricka.
Tre kaffefat med nagg.
Ålders samt bruksslitage.

Antal besök: 879