SKÅP, jugend, Målilla möbelfabrik, Rosenfors, tidigt 1900-tal.

362428. SKÅP, jugend, Målilla möbelfabrik, Rosenfors, tidigt 1900-tal.

Överdel med blyinfattat glas. Ek, längd 131, bredd 61, höjd 215 cm.

Bruksslitage. Skiva med sprickor, sidor med fläckar, ben med avslag.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 830