KÅSA, samisk slöjd, troligen av björkvril och renhorn, signerad P Utsi 1933.

362199. KÅSA, samisk slöjd, troligen av björkvril och renhorn, signerad P Utsi 1933.

Med fyllt hålutrymme i grepp.
Längd ca 11,5 cm.

Slitage, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Med fyllt hålutrymme i grepp.
Längd ca 11,5 cm.

Slitage, sprickor.

Antal besök: 2 861