BALJA, samt KITTEL, koppar, 18/1900-tal.

362035. BALJA, samt KITTEL, koppar, 18/1900-tal.

Balja märkt Alfred Brunström, Stjernvik, längd 52,5, höjd 18,5 cm.
Kittel med två hänklar, diameter 30, höjd inklusive hänklar 18 cm.

Bruksslitage, bucklor, bristningar, skador/lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 802