SERVERINGSVAGN, trä/gulmetall, 1900-talets senare hälft.
361918. SERVERINGSVAGN, trä/gulmetall, 1900-talets senare hälft.
Två plan. På fyra plastbeklädda hjul. Träskivor med intarsiaarbete. Nedre plan med tre dryckeshållare.
Längd inklusive handtag ca 75 cm.
Bredd 43 cm.
Höjd inklusive handtag 72,5 cm.
Bruksslitage, repor, fläckar, metallist på övre plan något släppt på ett ställe.
Bredd 43 cm.