MATSERVIS, 50 delar, "Greta", Rörstrand, tidigt 1900-tal.

361404. MATSERVIS, 50 delar, "Greta", Rörstrand, tidigt 1900-tal.

20 st tallrikar 23,5 cm
12 st djupa tallrikar 12,5 cm
8 st assietter, 17,5 cm
8 st uppläggningssfat, 34, 28,23,29,27,25,22 cm
1 st terrin med lock, längd 33 cm, höjd 20 cm.

Åldersslitage missfärgningar, krackelyr, enstaka smärre nagg kan förekomma.

Gör en kostnadsfri värdering!

20 st tallrikar 23,5 cm
12 st djupa tallrikar 12,5 cm
8 st assietter, 17,5 cm

Antal besök: 10 926