KARAFFER, 10 st, glas och kristall.

361239. KARAFFER, 10 st, glas och kristall.

Etsad vattenkaraff med glas, 1800-tal.
Karaff Bertil Vallien Kosta Boda signerad.
Punschkaraff Målerås glasbruk samt slipade och/eller etsade karaffer.

Varierande, nagg förekommer, alla proppar ej original.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 202