TRÄSKRIN, ek, 17/1800-tal.

361129. TRÄSKRIN, ek, 17/1800-tal.

Längd 47, Bredd 40, Höjd 22 cm.
Lock med stjärninläggning.
2 handtag i järnsmide.
Tre fack.
Medföljande senare benställning.
(Total höjd 68 cm.)

Bruks- och åldersslitage.
Renoverat.
Lås saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lock med stjärninläggning.
2 handtag i järnsmide.
Tre fack.
(Total höjd 68 cm.)

Bruks- och åldersslitage.
Renoverat.
Lås saknas.

Antal besök: 1 126