Gallion Figur/Sjöjungfru, gips.

3611162. Gallion Figur/Sjöjungfru, gips.

Statyett av polykrom gjuten gips i form av en sjöjungfru, H 135 cm, B 25 cm, D 40 cm.

Tecken på slitage och gnidning på grund av ålder, enstaka stötar och repor, på två ställen med återställd fraktur.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 516