JOOS VAN CRAESBEECK ATTR.1605/6 NEERLINTER - 1661 BRÜSSEL. Tavern genre: Carousing Farmer, Holland 1600-talet.
361051. JOOS VAN CRAESBEECK ATTR.1605/6 NEERLINTER - 1661 BRÜSSEL. Tavern genre: Carousing Farmer, Holland 1600-talet.
Olja på trä, ålder scraquellé, på baksidan auktionsetiketterna (Christies et al.) och vaxsigill, köpt från Christies Amsterdam, 12 x 16 cm antik stuckatur ram.