ALLMOGESKÅP, skrivskiva, tvådelat, daterat målat 1837.

361044. ALLMOGESKÅP, skrivskiva, tvådelat, daterat målat 1837.

Målad text: "S.H.J. 1837 J.S.D.".
3 lådor + pardörrar, utan lås.
Ommålat utvändigt på 1900-talet.
Höjd 199 cm.
Bredd 116 cm.
Djup 53 cm.

Slitage.
Lite maskäten baksidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 199 cm.
Bredd 116 cm.
Djup 53 cm.

Slitage.
Lite maskäten baksidan.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 402