PRAKTURNA, porslin, Rörstrand, 1800-talets slut.

361002. PRAKTURNA, porslin, Rörstrand, 1800-talets slut.

Dekor i blått på vitt
Bladhölstrade hänklar
Höjd 57 cm
Diameter ca 33 cm.

Gammal lagning från 1800-talet på foten
Krackelering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dekor i blått på vitt
Bladhölstrade hänklar
Höjd 57 cm
Diameter ca 33 cm.

Krackelering.

Antal besök: 740