Bälgkamera ICA Maximar 207 med objektiv ICA Novar - Anastigmat 1: 6-8, F = 13,5 cm.
Systemkamera Ricoh KR-5 Super inklusive 2 objektiv (XR Rikenon 1:2 50 mm samt Hanimex Auto Zoom 75-150 mm 1:4.5 Macro), blixt och väska.
Dragspel "Contra organ", Adolphus, Tyskland.
Bruksslitage
Dragspel samt bälgkamera med skador.
Bruksslitage