MÅRTEN ANDERSSON. Gävleborgs sparbank, färglitografi, signerad samt numrerad 23/360.
360070. MÅRTEN ANDERSSON. Gävleborgs sparbank, färglitografi, signerad samt numrerad 23/360.
Dagmått 45 x 60,5 cm.
Gävleborgs Sparbank vill genom överlämnandet av denna original litografi av Mårten Andersson ge uttryck för sparbankens tack till sina medarbetare i samband med 150- års jubileet.
Dagmått 45 x 60,5 cm.