SERVISDELAR 3 delar, "Kosmos", Gefle, stengods, 1900-talets tredje fjärdedel.

359862. SERVISDELAR 3 delar, "Kosmos", Gefle, stengods, 1900-talets tredje fjärdedel.

En märkt Gefle, Kosmos, de andra märkta stämpelsignerade T91 samt T98.
Ugnsform, längd 36,5 cm.
Skål, diameter 21,5 cm.
Skål, diameter 19 cm.

Bruksslitage, ugnsform med nagg på undersida, en skål med hårt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ugnsform, längd 36,5 cm.
Skål, diameter 21,5 cm.
Skål, diameter 19 cm.

Antal besök: 4 183