VASER/SKÅLAR, 2 st, Gustavsberg, porslin, 1900-talets tredje fjärdedel.

359804. VASER/SKÅLAR, 2 st, Gustavsberg, porslin, 1900-talets tredje fjärdedel.

Vas/skål ur serien Pungo, höjd 14 cm.
Vas/skål märkt inpressat Kåge verkstad samt även ditoetikett, höjd 8,5 cm.

Bruksslitage, nagg på insida av mynning på Pungo.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 833