FAT samt SKÅL, Gustavsberg, fajans, 1900-talets tredje fjärdedel.

359797. FAT samt SKÅL, Gustavsberg, fajans, 1900-talets tredje fjärdedel.

1 fat med motiv av fiskare, dekor av Stig Lindberg, märkt Sweden 195-B, 15,5 x 15,5 cm.
1 skål märkt Sweden P/3/27, fajans, längd 14,2 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 881