UPPLÄGGNINGSFAT, ett par snarlika, blåvitt, Kina, Qianlong, porslin, 1700-tal.

359778. UPPLÄGGNINGSFAT, ett par snarlika, blåvitt, Kina, Qianlong, porslin, 1700-tal.

Längd 35 - 35,2 cm.

Det ena med typiska glasyrsläpp, det andra med enstaka nagg samt typiska glasyrlsäpp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 35 - 35,2 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 156