359705. KERAMIKFÖREMÅL, 5 delar, Rörstrand och Gefle, 1900-tal.
Skål, Rörstrand, höjd ca 11 cm, diameter 26 cm
Kaffekopp, "Vinranka", Gefle, höjd 6,5 cm
Kaffefat, "Vinranka", Gefle, diameter 13,5 cm.
Ålders samt bruksslitage.
Kaffekoppar och fat med krackeleringar.