KERAMIKFÖREMÅL, 5 delar, Rörstrand och Gefle, 1900-tal.

359705. KERAMIKFÖREMÅL, 5 delar, Rörstrand och Gefle, 1900-tal.

Skål, Rörstrand, höjd ca 11 cm, diameter 26 cm

Kaffekopp, "Vinranka", Gefle, höjd 6,5 cm
Kaffefat, "Vinranka", Gefle, diameter 13,5 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Kaffekoppar och fat med krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders samt bruksslitage.

Antal besök: 569