KRYDDBURKAR, 12 delar, "Ingrid", Gustafsberg, flintgods, 1900-talets början.

359671. KRYDDBURKAR, 12 delar, "Ingrid", Gustafsberg, flintgods, 1900-talets början.

6 stora burkar respektive 6 små burkar.
Höjd inklusive lock 11,5 - 19,5 cm.

Bruksslitage, nagg, krackelyr, sprickor, klarskinssburk spräckt samt lagad, mandelburk spräckt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 719