LJUSSTAKAR, 2 st, smide, varav en Gunnar Ander för Ystad metall, 1900-talets tredje fjärdedel.

359537. LJUSSTAKAR, 2 st, smide, varav en Gunnar Ander för Ystad metall, 1900-talets tredje fjärdedel.

En i form av getabock för två ljus, märkt GA (Gunnar Ander) höjd 44 cm.
Ljusstake för fyra ljus (adventsljusstake), med fyra glasprismor, möjligen av Erik Höglund, längd 44 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 564