Spegel och konsolbord samt baljfåtölj. Mörkbetsade med förgylld dekor av sfinxer, palmettbård och akantus.
Bordet med svart stenskiva 82 x 44, höjd 80 cm. Spegelns höjd 112 cm.
Bruksslitage.
Bruksslitage.