URNOR, ett par, porfyr, Rännås, Älvdalen. 1800-talets första hälft.

35945. URNOR, ett par, porfyr, Rännås, Älvdalen. 1800-talets första hälft.

Mediciurnor på kvadratisk sockel. Höjd 18 cm, diameter 12 cm. Den ena ca 2 mm högre.

Nagg och lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nagg och lagningar.

Antal besök: 17 590