SKEPPSMODELL, "Elisabeth av Kristianopel", trä. Fullriggare. 1900-talets första hälft.

358962. SKEPPSMODELL, "Elisabeth av Kristianopel", trä. Fullriggare. 1900-talets första hälft.

Längd ca 120 cm. Höjd ca. 72 cm.

Skador. Slitage. Färgbortfall. Torrsprickor. Senare skruvar/öglor för takmontering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 272