BAJONETTER, 3 st, bla sabelbajonett m/1867.

358895. BAJONETTER, 3 st, bla sabelbajonett m/1867.

Bajonett m/1914, Eskilstuna Jernmanufaktur, total längd inkl balja 48 cm
Sabelbajonett m/1867, Eskilstuna Jernmanufaktur, total längd ca 63 cm
Bajonett, Gras, Frankrike, daterad 1879, total längd inkl balja ca 65 cm.

Slitage, märken, m/1914 med märkning på blad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 342