358567. KASSASKRIN, 5 st, plåt, 1900-talets början.
1 kassaskrin (1) i bleckplåt; Längd 43, Bredd 29, Höjd 11 cm.
1 kassaskrin (2) i bleckplåt; Längd 31, Bredd 21,5, Höjd 9 cm.
1 kassaskrin (3) i bleckplåt; Längd 30, Bredd 21, Höjd 11 cm, undre låda med fack för biljett-/frimärksrullar.
1 kassaskrin (4) i bleckplåt; Längd 31, Bredd 20, Höjd 8 cm.
1 kassaskrin (5) i bemålad bleckplåt; Längd 22,5, Bredd 15, Höjd 6,5 cm.
Ålders- och bruksslitage.
Skrin 1; lös låstappsdel i låst läge, nyckel saknas.
Skrin 2; nyckel saknas.
Skrin 3; lock saknas, nyckel saknas.