358464. CHIFFONJE, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.
Chiffonjé med mässingsbeslag samt valnötsfanér på lådfronterna, med bakomliggande inredning, dold bakom två av lådfronterna
Längd 90, bredd 54, höjd 154 cm.
Repor, toppskivan med viss skevhet, en av de invändiga lådorna med lös stomme.