358364. IVAN IVARSON. Tillskriven. Skiss föreställande kvinna vid bord med gula blommor. Olja på säckväv. osignerad.
101 x 72 cm. Intyg av Josa Werner samt Arne Stubelius medföljer.
Hål i väv, löst spänd, fläckar. Ej ramad.
Ivan Ivarson (1900–1939)